Extrém építészeti megoldások
Az építészetre nem csak, mint fontos szakmára, hanem mint művészeti ágazatra is tekinthetünk. A régi épületeknek fontos művészeti értékük van. A modern építészetben is találhatunk azonban egy-két gyöngyszemet, amely akár művészeti alkotásként is megállja a helyét. Ezek az épületek vagy grandiózus méreteikkel, vagy a szokásostól extrém módon eltérő kinézetükkel, esetleg különleges építési technikájukkal hívják fel magukra a figyelmet.
Az elsőre számtalan példát találhatunk a gazdag arab országokban, ahol gombamód nőnek ki a földből az extrém méretekkel rendelkező építészeti remekművek. Elég, ha csak a dubai Burj Al Arab hotelre gondolunk, amely mérete mellett jellegzetes vitorla alakjával is felhívja a figyelmet. De szintén itt található a pálmafa alakú sziget is, ami szintén egy építészeti gyöngyszemnek tekinthető.
Az Egyesült Arab Emirátusban igen nagy hagyománya van az extrém építészetnek. Szintén Dubaiban épült meg a Burdzs Kalifa felhőkarcoló, amely a maga 828 méteres magasságával a világ legmagasabb épületének számít. De hogy ne csak a legnagyobbakról essen szó, említsük meg a világ legkeskenyebb lakóházát is, amelynek szélessége nem éri el az 1 métert sem.
A kétemeletes házat két tömbház közötti szűk résbe ékelték be. A lakásban van konhya, ebédlő, fürdőszoba dolgozószoba és háló is. A Lengyelországban található mini háznak már lakója is akadt egy író személyében. De világszerte egyre népszerűbbek a fejtetőre állított házak is. Ezek azonban csak turistacsalogató látványosságok, hiszen a berendezési tárgyak is fejtetőre vannak állítva benne.